20 lut 2017

Stojak na rowery do wagonów osobowych

Wnętrza wagonów po zakupie w większości przypadków wymagają dalszych przeróbek, chociażby modele firmy Fleischmann ze starego wypustu (lata 1990 - 2010) mają spore braki w wyposażeniu.

Przykładem takiego modelu jest wagon DB Regio, w którym powinny znajdować się specjalne stojaki na rowery. Nie mogłem doszukać się gotowych produktów, więc na podstawie zdjęć stworzyłem własną wariację na ten temat.



Do wykonania potrzebujemy około 10 rezystorów, a w zasadzie samych ich nóżek, więc rezystancja nie ma znaczenia. Mają one idealną średnicę i bardzo dobrze nadają się do kształtowania.


Jest to dosyć specyficzny element ze względu na jego kształt oraz sposób mocowania. Rozmiary 7 mm na 4 mm nie pomagają, zgodnie z oryginałem to niestety takie maleństwa. Jeśli dokładnie się przyjrzymy to zauważymy, że powinniśmy uzyskać agrafkę z jednym końcem lekko wyciągniętym. Najlepiej skopiować kształt ze zdjęcia na początku, tam lepiej widać zamysł i cel "gięcia" :)



Jeśli wykonaliśmy odpowiednią ilość kopii mocowania, czas na dwie poprzeczki, na których zamocujemy elementy.

Technika jest dowolna, możemy zarówno przykleić je, tak jak ja uczyniłem lub, bardziej profesjonalnie, spróbować przylutować, wymaga to o wiele więcej pracy, precyzji oraz.... nerwów! Mocujemy je na przemian, raz wyżej, raz niżej, zgodnie z oryginałem. Zawsze dla pewności rzućmy okiem na zdjęcie wnętrza w skali 1:1.


Całość malujemy w kolorze białym, myślę, że aerograf w tym wypadku będzie nieoceniony. Po wyschnięciu mocujemy gotowy stojak do ścianki, w tym wypadku była ona przygotowana wraz z podłogą w modelu - przyklejamy lub wiercimy wiertłem 0,4 mm odpowiednio 4 otwory i mocujemy w nich Nas własnoręcznie wykonany stojak.



Całość sprawia wrażenie oryginalnego elementu. Pamiętajmy o kreatywności! Przeglądajmy zdjęcia, podróżujmy koleją w poszukiwaniu inspiracji, jeśli sami coś zrobimy, dodaje nam to motywacji do dalszej pracy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz